MTB Trilogy – Region Broumovsko

Region Broumovsko

Turisty ještě stále trochu opomíjený region Broumovsko se rozprostírá na SV Čech v Broumovském výběžku, na Kladském pomezí. Téměř panenská příroda nabízí romantické skalní útvary, rokle i vyhlídky daleko do kraje.

Broumovsko je ohraničeno věncem Jestřebích, Javořích, Stolových hor a na polské straně Sowiech gór, které jsou každé úplně jiné svým původem a tudíž i současným charakterem. 

Staleté osídlení a hospodaření dalo vzniknout ekologicky a esteticky cenné oblasti, jedinečné v rámci celé naší země. Mozaika lesů a zemědělských pozemků, doplněná menšími sídly a liniemi stromořadí, remízky a drobnými stavbami, je protkaná sítí potoků a ozdobená skupinami skal a tajemnými skalními městy. Jako strážci se nad ní tyčí stolové hory Ostaš, Bor a Hejšovina.

Turisté míří především do rozsáhlých skalních měst; Adršpašsko-teplické skály, Broumovské stěny či Ostaš. Nejvyšším vrcholem Broumovského výběžku je Ruprechtický Špičák (880 m n. m.), který leží na samé hranici s Polskem. Od roku 1991 má oblast o rozloze 410 km2 (přibližně stejně velká jako sousední Krkonošský národní park) status CHKO Broumovsko. Oblast je také zařazena do soustavy NATURA 2000

či Ptačí oblast Broumovsko.

Pod povrchem Polické křídové pánve proudí nejčistší voda, kterou jsou zásobována větší města. Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály (17 km2) patří k největším skalním městům v Evropě a Broumovské stěny mají výjimečný reliéf i klam, které umožňují existenci jedinečné flory i fauny.  

Panenská příroda (i mimo turisticky preferovaná skalní města) je doplněna unikátní barokní církevní a lidovou architekturou; benediktinské kláštery v Broumově a Polici nad Metují, zámeček Bischofstein, dřevěný kostelík na broumovském hřbitově (nejstarší dřevěný kostel v Čechách), a dále pak statky, kostely, křížky, smírčí kříže, boží muka najdeme převážně v severní části území. Města Broumov a Police nad Metují jsou městskými památkovými zónami. Nedaleká obec Křinice je považována za vesnickou památkovou rezervaci. Při výčtu zajímavých památek nelze zapomenout na geniálně řešenou barokní kapli Panny Marie Sněžné na vrcholu Hvězda citlivě umístěné do divoké přírody Broumovska.

Zdroj & více na: www.broumovsko.cz/

PROLOG
1. etapa
the Best of sudety
2. etapa
Kleine Alpen
3. etapa
Vraní hory
4. etapa
TRUTNOV TRAILS

“Crankbrothers Racing Team made it to the finish.
Second place for Sara Michielsens and an 11th spot for the old man and his bike
😉
4 days of racing in Enduro Marathon style.
Great organisation, happy people, craziest trails ever 
😵

‎Peter Verbeurgt‎ 

—  Belgium

logo_cz.png

Partneři závodu

tnm_edited_edited.png
logo_gray.png
Region_Broumovsko_LOGO_seda.PNG
Bike_resort_Broumovsko_LOGO_seda.PNG
Kilpi_WB1.png
autotrutnov_seda.png
logo F_WB.PNG
volkafe-logo_WB.png
logo-trutnov-trails-300px.png
primator_edited_edited.png
1_1_1_OGO EMCO REDESIGN_WB.png

Partnerské závody

NOVA CUP
Rallye Sudety
uci-logo.png
Žernovský Bajk
Český pohár horských kol
Sokolovská 24 MTB
Saltzammergut Trophy
  • MTB Trilogy Facebook
  • MTB Trilogy Instagram

Etapový závod horských kol & enduro

Zažij Broumovsko na vlastní kůži

2.–6. 7. 2021

mtb_trilogy_full.png

MTB Trilogy z.s.©2019
Palackého 279, 549 31 Hronov
info@mtbtrilogy.cz