top of page

MTB Trilogy – Chceš přijet?

Chceš přijet?

Etapový závod horských kol a enduro MTB Trilogy je zasazený do unikátní přírody Broumovského výběžku na pomezí Čech a Polska s centrem v Teplicích nad Metují.

Závodníci okusí opravdový mountainbiking, i přes to, že nejvyšší bod Broumovského výběžku (Ruprechtický Špičák) nedosahuje ani 1 000 m n. m.

Závodníci se mohou těšit každý den na jiný povrch, každá etapa je totiž zcela jiná: 

1. etapa vybírá to nejlepší z Ralley Sudety a závodníci nahlédnou pod pokličku skalním městům, podívají se k barokní kapli v panenské přírodě na Hvězdě a čeká je hlinito-písčitý povrch doplněný skalními útvary a pískovcovými balvany.

2. etapa účastníky zavede do Sowiech Gór, které jsou sopečného původu, proto o příkré svahy (nahoru i dolů) či suťoviska nebude nouze. Průjezd starým železničním tunelem je další třešničkou na dortu.

3. etapa míří na západ od Teplic n. Met., tudíž se závodníci podívají na okraj Krkonošského národního parku a budou se moci pokochat výhledy na nejvyšší českou horu Sněžku. Povrch se od pískového změní na hlinitý až žulový.

4. etapa protáhne bikery nejen surovou přírodou, ale také místními singly traily Trutnov Trails, které jsou budovány v kanadském stylu, tudíž o kořeny, kameny, občas skalky a terén sklopený dolů (i nahoru) rozhodně nebude nouze. 

Tuto jedinečnou přírodu chce každý zažít!

Chceš Broumovsko okusit na vlastní kůži, ale nejsi biker nebo endurista? MTB Trilogy potřebuje poměrně velké množství spolehlivých lidí, kteří se postarají o hladký chod závodu. Proto, jestli chceš nahlédnout pod pokličku Jestřebích, Javořích, Sowiech či Stolových hor, neváhej a přihlas se jako dobrovolník do týmu MTB Trilogy. 

bottom of page