MTB Trilogy
1.–5. 7. 2022

MTB Trilogy

MTB Trilogy je etapový závod horských kol a enduro, který provede závodníky jedinečnou krajinou Broumovska na pomezí Čech a Polska. Centrem závodu jsou Teplice nad Metují, v jejichž parku se nachází starty a cíle jednotlivých etap i vlastní zázemí závodu, včetně stravování. Od roku 2021 se závodníci mohou těšit na prolog a čtyři charakterově zcela odlišné etapy. Pro všechny etapy je typický náročný profil tratě a velké množství singltreků a jen nutné minimum silničních úseků. Od letoška pětidenní MTB Trilogy je výzvou pro všechny opravdové bikery, kteří se nebojí vystoupit z komfortní zóny a chtějí se nechat prověřit po všech stránkách.


Během pěti závodních dnů závodníci ujedou zhruba 292 km a nastoupají přes 11 000 m. Pro enduristy je v každé etapě připraveno 10 rychlostních zkoušek.
Intervalově startovaný prolog účastníky provede teplickými lesy. Další etapy jsou již startovány hromadně. V první etapě – The best of Sudety – závodníci ochutnají to nej z legendárního bike maratonu Ralley Sudety. Ve druhé etapě – Kleine Alpen – na závodníky čeká spousta výškových metrů po strmých úbočí sopek, či 385 m dlouhý železniční tunel. Třetí etapa – Vraní hory – zavede závodníky na pomezí Krkonoš s nádhernými výhledy na nejvyšší českou horu Sněžku a finální etapa – Trutnov Trails –zavede závodníky na surovou kanadskou bikovačku na místní singl traily – Trutnov Trails, které je prověří nejen technicky, ale také fyzicky.

Mapa celého MTB Trilogy 2022

Legenda:

The Best of Sudety (1. etapa)

Kleine Alpen (2. etapa)

Vraní hory (3. etapa)

Trutnov Trails (4. etapa)

MTBTrilogy.jpg