top of page

MTB Trilogy​4.–6. 7. 2024

MTB Trilogy

MTB Trilogy je etapový závod horských kol a enduro, který provede závodníky jedinečnou krajinou Broumovska na pomezí Čech a Polska. Centrem závodu jsou Teplice nad Metují, v jejichž parku se nachází starty a cíle jednotlivých etap i vlastní zázemí závodu, včetně stravování.

 

V roce 2023 se MTB Trilogy vrací k podstatě svého názvu a závodníci se mohou těšit na tři charakterově zcela odlišné etapy, pro které je typický náročný profil tratě a velké množství singltreků a jen nutné minimum silničních úseků. I tak závod zůstává výzvou pro všechny opravdové bikery, kteří se nebojí vystoupit z komfortní zóny a chtějí se nechat prověřit po všech stránkách.


Během tří závodních dnů závodníci ujedou zhruba 230 km a nastoupají přes 7 700 m. Pro enduristy je v každé etapě připraveno 10 rychlostních zkoušek.


V první etapě  Kleine Alpen – na závodníky čeká spousta výškových metrů po strmých úbočí sopek, či 385 m dlouhý železniční tunel. Ve druhé etapě – The best of Sudety – závodníci ochutnají to nej z legendárního bike maratonu Rallye Sudety. A třetí etapa – Vraní hory – zavede závodníky na pomezí Krkonoš s nádhernými výhledy na nejvyšší českou horu Sněžku.

Mapa celého MTB Trilogy 2024

Legenda:

Kleine Alpen (1. etapa)

The Best of Sudety (2. etapa)

Vraní hory (3. etapa)

MTB Trilogy.jpg
bottom of page